Projekt RegSOC - bezpieczeństwo cybernetyczne w zasięgu ręki. Zaproszenie na seminarium
Z jednej strony na pracownikach podmiotów publicznych czy firm ciąży ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych przechowywanych na urzędowych lub firmowych serwerach i w komputerach. Z drugiej strony nieustannie rośnie zagrożenie cyberatakami, w dodatku z wykorzystaniem coraz bardziej wyrafinowanych metod. Jak zapewnić właściwą ochronę systemu informatycznego, spełniać wymagane standardy, przestrzegać procedur bezpieczeństwa cyfrowego, nie wydając na te działania ogromnych pieniędzy? Rozwiązaniem mogą być procedury i narzędzia opracowywane przez Regionalne Centra Bezpieczeństwa Cybernetycznego.
Zapraszamy Państwa na seminarium Projekt RegSOC – bezpieczeństwo cybernetyczne w zasięgu ręki. Będzie ono podsumowaniem działań prowadzonych w ramach projektu Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego. Został on opracowany z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa cyfrowego w sektorze publicznym.
Projekt, który realizuje Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe Politechniki Wrocławskiej w partnerstwie z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Technik Innowacyjnych EMAG oraz Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym, w pierwszej kolejności dedykowany jest administracji rządowej i samorządowej oraz jednostkom akademickim. Z przygotowanej oferty usług będą mogły skorzystać również podmioty niepubliczne, traktując ją jako alternatywę dla komercyjnych systemów zabezpieczeń.
Propozycje projektu są uzupełnieniem luki, jaka pojawiła się na poziomie lokalnym w zakresie dostępności usług, posiadanych kompetencji i sposobów finansowania przedsięwzięć zapewniających bezpieczeństwo cybernetyczne. Rozwiązania wypracowywane w ramach projektu RegSOC umożliwiają dokładną analizę sytuacji, w jakiej znajdują się poszczególne jednostki, przygotowanie konkretnej strategii zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowego oraz dostarczenie gotowych narzędzi do implementacji w systemie informatycznym.
Rezultaty projektu pozwolą wykorzystać potencjał jednostek, które próbują budować system bezpieczeństwa własnymi siłami. Ze względu jednak na ograniczone możliwości działania, potrzebują wsparcia specjalistów, dostępu do sprawdzonych źródeł wiedzy i wdrożenia rozwiązań instytucjonalnych, dzięki którym możliwe będą szersze zmiany w oparciu o założenia Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
Seminarium skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Odbędzie się 17 czerwca o godz. 10.00. Z uwagi na panującą pandemię będzie ono zorganizowane zdalnie na platformie Zoom. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.
Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 14 czerwca. Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz. Link do spotkania zostanie Państwu udostępniony po rejestracji. Szczegółowy program seminarium znajduje się TUTAJ.
Patronat Honorowy nad seminarium objął
JM Rektor Politechniki Wrocławskiej
Serdecznie zapraszamy, nie tylko na seminarium, ale także do zapoznania się z ofertą projektu RegSOC, dostępną na stronie: https://regsoc.pl.