Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Szkoła wiosenna PRACE 2017

Zapraszamy do udziału w trzydniowych warsztatach The PRACE 2017 Spring School, które odbędą się w terminie od 25 do 27 kwietnia 2017 r. na Cyprze.

Tym razem szkoła PRACE zostanie przeprowadzona razem ze szkoleniami projektu EU H2020 VI-SEEM. Wydarzenie wychodzi naprzeciw różnorodnym potrzebom szkoleniowym uczestników PRACE,  VI-SEEM oraz innych europejskich inicjatyw badawczych. Zajęcia będą podzielone na dwie równoległe sesje – dla programistów oraz administratorów systemu.

Sesja dla programistów zawiera m.in. następujące zagadnienia:

- wprowadzenie do równoległego i skalowalnego uczenia maszynowego

- wprowadzenie do Deep Learnining, Splotowe Sieci Neuronowe

- programowanie z wykorzystaniem akceleratorów GPU i Xeon Phi

- wizualizacja danych

Sesja dla administratorów systemu obejmuje m.in.:

- narzędzia administracji systemu

- aspekty bezpieczeństwa centrów HPC

- sieć PRACE i monitorowanie usterek

- monitorowanie systemu

- usługi chmury - OpenStack

Szczegółowy program dla poszczególnych sesji można znaleźć tutaj:

https://events.prace-ri.eu/event/601/program

Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Uczestnicy są proszeni o zabranie własnych laptopów.  Umożliwi to wzięcie udziału w zaplanowanych ćwiczeniach (zaproponowanych m.in. przez przedstawicieli EUDAT czy OpenSESAME).

Formularz rejestracji jest dostępny na stronie: https://events.prace-ri.eu/event/601/registration/. Zgłoszenia można przesyłać  w terminie do 16 kwietnia 2017 r.

Organizatorem szkoły wiosennej PRACE 2017 jest CaSToRC  (The Computation-based Science and Technology Research Center) - jednostka badawcza The Cyprus Institute (CyI). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Stelios Erotokritou - s.erotokritou@cyi.ac.cy lub z zespołem wsparcia WCSS - prace-support@wcss.pl

Zachęcamy do uczestnictwa!

JW, 2017-02-28