Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Kontrola antyspamowa

Poczta przychodząca i wychodząca jest kontrolowana przez program antyspamowy i odpowiednio oznaczana lub blokowana.

W wiadomości przychodzącej zaklasyfikowanej przez kontrolę antyspamową jako spam w polu subject (Temat) przed właściwym tematem pojawia się oznaczenie [SPAM]. Listy tak oznaczone przenoszone są automatycznie do folderu SPAM. Zawartość tego folderu należy regularnie przeglądać i kasować, ponieważ jego pojemność jest wliczana w wielkość przydzielonego limitu.

Listy uznane przez użytkownika jako spam a nie posiadające właściwego oznaczenia należy przesunąć do programu antyspamowego za pomocą przycisku spam znajdującego się na belce webmail’a. Wiadomości przeniesione do programu antyspamowego są regularnie wykorzystywane do aktualizacji bazy programu antyspamowego.

Jeżeli w folderze SPAM odnajdzie się wiadomość, która została błędnie uznana jako spam, należy oznaczyć ją jako „NIE SPAM”. W tym celu należy wybrać funkcję „NIE SPAM” na górnej belce w webmailu. Wiadomość taka przenoszona jest do folderu „Skrzynka odbiorcza”, a program antyspamowy uczy się nowych reguł.

Poczta wychodząca również podlega kontroli antyspamowej. Z kontroli tej wyłączone są wiadomości wysyłane w ramach tego samego systemu pocztowego. Wiadomości wysyłane poza system pocztowy obsługiwany przez WCSS („w świat”) podlegają kontroli. Wiadomości wysyłane uznane za spam nie są odrzucane, jak również nie są oznaczane. Ograniczana jest jedynie ilość wysyłanych wiadomości z danego konta. System zezwala na wysłanie 3 tak zakwalifikowanych wiadomości w ciągu 5 minut. Po przekroczeniu limitu użytkownik otrzymuje stosowne powiadomienie, wysyłanie poczty jest wstrzymane na 5 minut.

W systemie pocztowym wprowadzony jest limit wysyłanych wiadomości do 30 listów z zewnętrznych adresów IP w ciągu 1 minuty oraz 200 listów z adresów wewnętrznych oraz z webmail’a w ciągu 1 minuty.

Więcej informacji o usłudze poczty elektronicznej można znaleźć na stronie.

Ireneusz Tarnowski, 2014-02-11